РФ не змогла заблокувати "кримський" позов Приватбанку в Нідерландах

Все про економіку та фінанси

Приватбанк повідомив, що 19 липня Апеляційний суд у місті Гаага в Нідерландах у повному обсязі відхилив вимоги росії щодо оскарження Проміжного арбітражного рішення від 24 лютого 2017 року та часткового арбітражного рішення від 4 лютого 2019 року щодо юрисдикції та зобов’язання, винесених Постійною палатою третейського суду у Гаазі (ППТС) у арбітражному провадженні щодо захисту інвестицій АТ КБ “Приватбанк” проти росії.

"Рішення Апеляційного суду усуває ще одну перешкоду, створену росією у справі Приватбанку, остаточне слухання якої щодо питань визначення розміру завданих збитків відбудеться в ППТС у жовтні 2022 року", - йдеться в повідомленні банку.

Як повідомлялося раніше, до квітня 2014 року Приватбанк здійснював постійну активну діяльність та йому належали значні активи на території Кримського півострова, у тому числі кредити, нерухомість та готівкові кошти. Невдовзі після незаконної окупації Криму, росія здійснила ряд заходів, що мали наслідком незаконну експропріацію кримських активів Приватбанку та припинення діяльності Приватбанку в Криму.

У відповідь на це у 2015 році Приватбанк подав позов до арбітражного суду проти росії відповідно до двосторонньої угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року. У цьому арбітражному провадженні, від участі в якому росія обрала ухилитися, арбітражний суд виніс проміжне та часткове рішення, встановивши, що він має юрисдикцію вирішувати спір та що росія незаконно експропріювала активи ПриватБанку в Криму. У 2019 році росія звернулася із заявою до Апеляційного суду, у якій просила переглянути або скасувати такі арбітражні рішення.

Інтереси ПриватБанку у Апеляційному суді представляла юридична фірма De Brauw Blackstone Westbroek N.V., у співпраці з Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP, головним радником в арбітражному провадженні, та Астерс, радником з українського права Приватбанку.