РФ хоче рублеві розрахунки не лише при експорті газу, але й нафти, вугілля, зерна, металу

Все про економіку та фінанси

У Росії хочуть розширити експортний список товарів, розрахунок за які треба здійснювати у рублях. Таку пропозицію озвучив голова Держдуми РФ В`ячеслав Володін, пише Liga.net.

"У європейських держав є всі ринкові можливості розраховуватися в рублях. Жодної трагедії в цьому немає. Набагато страшніша ситуація, коли гроші є, а товару немає. Співпраця має бути взаємовигідною", — заявив Володін.

Він запропонував, що, крім газу, європейські країни мають платити в рублях ще й за добрива, зерно, олію, нафту, вугілля, метали, ліс та інші російські товари.

23 березня Путін доручив уряду та Центральному банку РФ перевести розрахунки щодо постачання російського газу європейським країнам у рублі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав ці вимоги принизливими та сказав, що "платити за нафту і газ рублями – однаково, що однією рукою допомагати Україні, а іншою – допомагати росіянам вбивати українців".

28 березня Путін доручив уряду, Центральному банку Росії та Газпрому до 31 березня перевести розрахунки за газ у рублі. Водночас прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія "не постачатиме газ безкоштовно у разі відмови оплачувати його закупівлі в рублях".

Країни G7 заявили, що не платитимуть за газ у рублях.