РФ каже, що піде судитися через свій дефолт

Все про економіку та фінанси

Міністр фінансів РФ Антон Сілуанов в інтерв`ю "Известиям" заявив, що РФ готова звернутися до судів у разі оголошення їй дефолту через невиконання зобов`язань щодо єврооблігацій та довести, що зробила всі спроби для проведення виплат. У Мінфіні РФ кажуть, що країни Заходу штучно створюють "рукотворний дефолт", пише "Економічна правда".

За оцінкою глави Мінфіну РФ, на позики на зовнішніх ринках припадає до 4,7 трлн рублів із загального держборгу в 21 трлн.

Сілуанов каже, що російська сторона виконала всі кроки, щоб інвестори отримали виплати.

"Ми пред`являтимемо в суді наші платіжки, які підтверджують наші старання заплатити як у валюті, так і в рублях", - розповів міністр фінансів.

За його словами, що процес буде непростим для Росії. На думку Силуанова, західні країни намагаються штучно створити "рукотворний дефолт".

Сілуанов додав, що "дефолт - це удар по іміджу країни як надійного позичальника, Захід усіма силами намагатиметься реалізувати це".

Глава російського Мінфіну каже, що валютні рахунки Росії заблокували, тому платежі власникам облігацій зроблено у рублях. Іноземні власники боргу, за його словами, мають доступ до цих грошей і "можуть витратити ці кошти на купівлю нових паперів, які емітує Міністерство фінансів, на розрахунки з податків, на низку інших операцій". Він додав, що інвестори зможуть конвертувати рублі в іноземну валюту, але після розблокування валютних рахунків Росії за кордоном.

Контекст

Перший за століття (з 1917 року) зовнішній дефолт РФ виглядає фактично неминучим - зокрема, Казначейство РФ припинило виплати доларових боргів із рахунків Росії в американських банках, написав Bloomberg.

Раніше рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг Росії в іноземній валюті із CC/C до SD/SD, що означає вибірковий дефолт.

Мінфін Росії переказав кошти для виплати купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях, адже банк-кореспондент не дозволив проводити виплату у доларах, що може означати дефолт.

Зовнішній борг РФ та її компаній сягає 150 млрд доларів. При цьому виплатити їх для країни проблематично – Західні санкції заморозили 350 млрд доларів її золотовалютних резервів, що становить близько 60% їхнього обсягу.

Росія вже була на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказувлаи на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США, який діяв до 25 травня.

Але Мінфін США згодом вирішив закрити цю лазівку та заборонив Росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках.

Востаннє РФ оголошувала дефолт у 1998 році, який запустив спіраль швидкої інфляції, девальвації рубля та фінансова ізоляції на міжнародних ринках. Проте тоді країні не вдалося виплатити внутрішні борги, а останній пропуск виплат за зовнішнім був у 1917 році.