РФ і Німеччина обговорили можливість використання ГТС України після 2024-ого

Все про економіку та фінанси

Віце-прем`єр РФ Олександр Новак і уповноважений уряду ФРН з питань газового транзиту через Україну Георг фон Вальдерзее провели робочу зустріч з питання можливості використання українських газових транзитних потужностей після 2024 року, пише zn.ua.

В ході зустрічі були обговорені актуальні питання взаємодії у сфері енергетики, зокрема, результати тристоронніх консультацій у форматі Росія-ЄС-Україна на міністерському рівні про транзит газу через Україну після 2019 року, що відбулися в Брюсселі у вересні 2019 року.

Згідно з офіційною інформацією сторони «домовилися продовжити відповідні консультації».

Раніше Путін запевняв, що перспектива транзиту російського газу в країни ЄС через територію України буде залежати нібито від європейських споживачів, а не від Кремля.

«Ми готові й після 2024 року транзитувати газ через Україну. Але повинні зрозуміти, на які терміни та в якому обсязі. А для цього повинні зрозуміти від європейських партнерів, скільки вони готові закуповувати. А з урахуванням зеленого порядку, який здійснюється в Європі, — чи будуть у нас закуповувати газ і скільки», — заявив російський президент.