Резніков закликав США розмістити в Україні системи ППО

Все про економіку та фінанси

Віце-прем`єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час візиту у США висловився за розгортання в Україні сил протиповітряної оборони (ППО) за участі американських підрозділів, повідомляє DW з посиланням на прес-службу міністерства.

"Важливим є розширення безпекового пакета для України. У першу чергу - зарахунок розгортання сил ППО, навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє", - сказав Резніков за результатами зустрічі з керівником Jamestown Foundation Гленом Говардом. Резніков однак не повідомив, які саме акти законодавства України уможливлюють розміщення американських ППО.

Водночас український віцепрем`єр наголосив, що РФ "уже де-факто окупувала Азовське море і тотально змінила баланс у Чорному, повністю його мілітаризувала". "Ми особливо занепокоєні діями РФ, які спрямовані на підготовку Криму до розгортання там ядерної зброї. Саме з опорою на Крим Росія здійснює військові операції на Близькому Сході та в Африці, впливає на Балкани", - зазначив Резніков.

Те ж саме наразі, за його словами, відбувається з проєктом "Північний потік-2". "Три країни Балтії опиняться під страшенним тиском. Так само під прямою загрозою опинилась Польща. Для України та країн Балтії - це майже гарантована ескалація, а для решти Європи - тотальна залежність у майбутньому і гарантований шантаж", - наголосив Резніков.

Нагадаємо, що за даними німецького видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) в квітні Україна зверталася до Німеччини з проханням про постачання оборонних озброєнь для захисту свого узбережжя на тлі зростання напруженості на кордоні з Росією. Втім, міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) заявив, що Німеччина не має наміру постачати Україні озброєння.