Резніков: Росія буде готова до ескалації в кінці січня, Україна дасть відсіч

Все про економіку та фінанси

Росія буде готова до можливої ескалації ситуації на східному кордоні України на кінець січня, заявив під час години запитань до уряду у Верховній Раді міністр оборони Олексій Резніков, пише zn.ua.

"Наша розвідка аналізує всі сценарії, включно із найгіршими, вона зазначає, що ймовірність масштабної ескалації з боку Росії існує. Найімовірнішим часом досягнення готовності до ескалації буде кінець січня", - повідомив міністр.

Резніков зазначив, що ескалація є ймовірним сценарієм, але не обов`язковим, і завдання української влади відвернути його.

За словами міністра оборони, на кордоні з Україною та тимчасово окупованих територіях кількість російських військ оцінюється у 94,3 тис. осіб.

«У квітні та вересні цього року Росія стягувала до наших кордонів понад 50 батальйонів тактичних груп. Наразі навколо України та у тимчасово окупованому Криму у постійній готовності знаходяться 41 батальйонно-тактична група, з яких 33 на постійній основі, 8 – додатково перекинуто до Криму. Сумарна кількість військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях, які можуть бути задіяні для ескалації сьогодні оцінюється в 94,3 тис. осіб», - заявив Резніков

Він також зазначив, що РФ упродовж року використовує тактику своєрідних «хвиль». Зокрема, відбулася концентрація військ неподалік українського кордону, потім особовий склад відводився до місць постійної дислокації, а техніка залишалася. «Це дозволяє супротивникові скоротити час на розгортання», - додав Резніков.

Глава Міноборони розповів, що протягом минулого тижня відбулося посилення танками та бронетехнікою угруповань у Брянській та Смоленській областях РФ.

За словами Резнікова, «у разі входження двох великих десантних кораблів Балтійського флоту з Середземного до Чорного моря, їх загальна кількість в регіоні збільшиться до 9». «Разом з катерами це дозволить противнику одночасно перекидати до трьох тисяч військових і до 250 одиниць бойової броньованої техніки. Це свідчить про збереження напруги в Азово-Чорноморському регіоні», - констатував Резніков.

Він наголосив на зацікавленості офіційного Києва в політико-дипломатичному вирішенні конфлікту і неможливість силових провокацій з боку ЗСУ, водночас додавши, що «шлях умиротворення агресора не розглядається, в разі потреби Україна дасть відсіч», констатує "Радіо Свобода".