Reuters: США планують заборонити обробку трансакцій російських банків

Все про економіку та фінанси

Адміністрація Джо Байдена підготувала перший пакет санкцій проти Росії, який забороняє фінансовим установам США обробляти трансакції для великих російських банків, повідомляє Reuters із посиланням на джерела, пише Liga.net.

Заходи, які будуть реалізовані лише у разі вторгнення Росії в Україну, спрямовані на те, щоб завдати шкоди російській економіці. Санкції мають розірвати "кореспондентські" банківські відносини між цільовими російськими банками та банками США, які дозволяють здійснювати міжнародні платежі.

За даними агентства, санкції можуть запровадити проти Сбербанку, ВТБ, Газпромбанку та ВЕБ.РФ, проте остаточний список ще не визначили.

Білий дім також може внести до чорного списку певних росіян та компанії, тобто фактично виключити їх з американської банківської системи, заборонити їм торгівлю з американцями та заморозити їхні активи у США.

Раніше прем`єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Росії заборонять розрахунки у доларах та фунтах у разі нового нападу на Україну.

Президент США Джо Байден погодився зустрітися з лідером Росії Володимиром Путіним, якщо не буде нового вторгнення РФ до України. Саміт з безпеки запропонував президент Франції Емманюель Макрон.

Глава Єврокомісії заявила, що Росію буде відрізано від світових фінансових ринків у разі вторгнення в Україну.