Reuters: США обговорили з енергокомпаніями поставки газу в ЄС у разі агресії РФ

Все про економіку та фінанси

США провели переговори з низкою міжнародних енергокомпаній щодо планів постачання газу до Європи в разі "непередбачених обставин" – можливого вторгнення Росії в Україну, яке порушить російські поставки. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела в американському уряді та енергокомпаніях, пише Liga.net

ЄС приблизно на третину залежить від постачання газу з РФ, санкції США через потенційну агресію Кремля можуть порушити ці поставки.

"Представники Держдепартаменту звернулися до компаній, щоб запитати, звідки можуть надійти додаткові поставки... Компанії повідомили урядовців США, що глобальні поставки газу обмежені і що є мало газу, який міг би замінити великі обсяги з Росії", – пишуть журналісти, одночасно уточнюючи, що Держдеп не просив компанії збільшувати обсяги виробництва.

При цьому Вашингтон цікавився, чи є "у компаній можливість збільшити експорт і при необхідності відкласти технічне обслуговування на місцях". Обговорення Держдепартаменту з енергетичними компаніями очолював старший радник із питань енергетичної безпеки Амос Хохштейн, зазначає видання.

"Ми обговорили низку непередбачених обставин і обговорили все, що ми робимо з нашими нацпартнерами та союзниками. Ми зробили це з Єврокомісією, але ми також зробили це з енергокомпаніями. Можна точно сказати, що ми говорили з ними про наші побоювання і розмовляли з ними про низку непередбачених обставин", – повідомив високопосадовець Держдепу США.

У Раді національної безпеки США не коментують ці переговори, але кажуть, що оцінка потенційних ризиків – "це ефективне управління та стандартна практика".

На тлі загрози нового вторгнення РФ в Україну Росія вимагає від НАТО відмовитись від розширення на схід і загрожує військовою відповіддю у разі відмови.

Цього тижня після переговорів із США, НАТО та в ОБСЄ Росія отримала відмову на її вимогу не брати Україну до НАТО.

У НАТО заявили, що переговори з РФ не дали значних результатів . Росія загрожує США та ЄС "незворотними наслідками" у разі невиконання її вимог.