Reuters: США аналізують варіант відключення Росії від SWIFT

Все про економіку та фінанси

США вивчають можливість відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT у разі вторгнення в Україну. У Білому домі проводять аналіз можливого збитку для західних країн, пише Reuters, констатує "РБК-Україна".

Сенатор США Джин Шахін заявила агентству, що один з ймовірних наслідків - порушення постачання енергоносіїв з Росії.

"Я думаю, що адміністрація все ще проводить аналіз того, яким буде супутній збиток від відключення Росії від системи SWIFT з точки зору його впливу як на США, так і на наших союзників", - заявила Шахін.

Представник Ради національної безпеки (РНБ) Білого дому зазначив, що "оцінка потенційних побічних ефектів і пошук шляхів зменшення цих ефектів - це раціональне управління і стандартна практика".

Старший радник Держдепартаменту США з енергетичної безпеки Амос Хохштейн провів переговори з даного питання з представниками ряду енергетичних компаній, відзначає Reuters.

Нагадаємо, раніше газета Handelsblatt з посиланням на джерела повідомила про те, що США і Євросоюз більше не розглядають можливість відключення Росії від SWIFT, але обговорюють нові економічні санкції щодо російських банків.

Натомість у Раді національної безпеки США (NSC) заявили, що розглядають відключення Росії від SWIFT.