Шольц: Німеччина надасть Україні понад 1 млрд євро військової допомоги

Все про економіку та фінанси

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про надання додаткової військової допомоги на 2 млрд євро. З них понад 1 млрд євро піде безпосередньо Україні, повідомляє видання ARD-Hauptstadtstudio, констатує Liga.net.

Уряд Німеччини планує збільшити бюджет військової допомоги на 2022 рік до двох мільярдів євро. «Кошти значною мірою підуть для України», – написав у твітері ввечері 15 квітня міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, констатує "Радіо Свобода".

Як зазначається, понад 1 млрд євро Україна може використати для покупки зброї. Міністр економіки Роберт Хабек має схвалити закупівлю зброї, якщо Україна купуватиме їх у Німеччині.

Військова допомога виплачуватиметься Німеччиною в рамках ініціативи федерального уряду з модернізації.

Зокрема, ще 400 млн євро із загального пакету призначено для Європейського фонду миру, який закуповує зброю для України. Інші 400 мільйонів євро призначені для інших країн.

Німецький міністр юстиції Марко Бушманн заявив, що за міжнародним правом постачання важкого озброєння Україні не означатиме вступу у війну проти Росії, повідомляє Süddeutsche Zeitung, констатує "Європейська правда".

Україна веде дозволену оборонну війну проти Росії, сказав політик Вільної демократичної партії. "Отже, якщо вони реалізують своє законне право на самооборону, підтримка їх постачанням зброї не може призвести до того, щоб стати учасником війни" - сказав Бушманн.

Це не лише його особиста точка зору, а й точка зору федерального уряду, зазначив міністр.

Бушманн зазначив, що Німеччина стала однією з перших країн у світі, яка систематично розслідує та захищає докази воєнних злочинів в Україні: "Ми закликаємо всіх українських біженців звертатися до будь-якого відділу поліції, якщо вони є жертвами чи свідками воєнних злочинів".

Стосовно звинувачення президента США Джо Байдена в геноциді українців, Бушманн сказав: "Немає сумніву, що огидні та жахливі злочини здійснюються російськими солдатами в Україні". За його словами, для того, щоб геноцид був юридично доведений, повинен був існувати намір повністю або частково знищити національну, расову, релігійну чи етнічну групу як таку. Він поки не може сказати, чи є на це якісь докази.

"Але я думаю, що президент Байден хотів надіслати чітке політичне повідомлення, а не юридичне рішення в технічному сенсі", - сказав він.