Reuters: Шевченко, Шмигаль, Марченко наступного тижня відвідають Вашингтон

Все про економіку та фінанси

За даними джерел Reuters, глава НБУ Кирило Шевченко, прем`єр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко відвідають Вашингтон наступного тижня під час весняних зустрічей МВФ та Світового банку, пише "Європейська правда".

Як зазначається, чільні представники влади України в т.ч. проведуть двосторонні зустрічі з фінансовими чиновниками країн G7 та інших держав, а також візьмуть участь у круглому столі щодо України, який у четвер проведе Світовий банк.

Подія в четвер стане першою можливістю для ключових українських посадовців особисто зустрітися з безліччю фінансових чиновників із розвинених економік після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Очікується, що наслідки війни Росії проти України будуть домінувати на наступних зустрічах вищих посадовців Світового банку та країн-членів МВФ, а також G7 та G20, при цьому МВФ готовий погіршити свій прогноз глобального зростання в результаті війни.

Зустріч у четвер буде більше нагадувати круглий стіл, ніж конференцію донорів, хоча і МВФ, і Світовий банк створили окремі рахунки, щоб мати можливість обробляти та передавати пожертвування, і очікується, що наступного тижня будуть оголошені додаткові зобов’язання.

Це дасть можливість посадовцям обговорити фізичні руйнування та економічні наслідки війни, а також продовження функціонування банківського та фінансового сектору України.

"Без підтримки зараз не буде реконструкції в майбутньому", - повідомило одне з джерел.

Світовий банк не прокоментував цю подію.

Президент Світового банку Девід Малпасс на заході у Варшаві цього тижня заявив, що банк готує пакет підтримки Україні в розмірі 1,5 мільярда доларів.

Виконавча рада МВФ минулого тижня схвалила створення нового рахунку, який дасть двостороннім донорам і міжнародним групам безпечний спосіб надсилати фінансові ресурси в Україну.