Reuters: ЄС розгляне питання нафтового ембарго проти Росії

Все про економіку та фінанси

Уряди країн Європейського Союзу розглянуть питання про накладення нафтового ембарго на Росію через її напад на Україну під час низки самітів, у тому числі за участі президента США Джо Байдена, пише Reuters, констатує zn.ua.

"Ми працюємо над п`ятим раундом санкцій, і пропонується багато нових імен", - повідомив високопоставлений дипломат ЄС на умовах анонімності, оскільки обговорення не є публічними.

Обговорення розпочнуть між міністрами закордонних справ ЄС у понеділок, перш ніж Байден прибуде до Брюсселя в четвер на саміти з 30 союзниками по НАТО, а також у форматі ЄС і G7, включаючи Японію.

Головним питанням буде відмова від російської нафти країн Євросоюзу. На ембарго наполягають країни Балтії, а основним противником є Німеччина, яка більше за інші європейські країни залежить від російських енергоносіїв.

Водночас, як зазначили співрозмовники Reuters, вирішальною в цьому питанні може стати позиція Франції, яка головує в ЄС. Щоправда представник президента Франции Еммануеля Макрона зазначив, що хоча деякі країни «чутливіші до питання нафти і газу», у питанні санкцій проти Росії табу немає.

Через те, що Росія розв’язала повномасштабну війну проти України, США відмовилися від російської нафти. Щоб знизити залежність від газу РФ, Німеччина домовилася про співпрацю в енергетиці з Катаром. Знищити залежність від російського газу та нафти неодноразово закликав і прем`єр Британії Борис Джонсон: він вважає, що Росія дозволяє собі нападати на інші країни, зокрема, тому, що впевнена: західні країни залежать від її нафти та газу, і не зможуть нормально протистояти її діям.

P.S.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз готовий обговорити санкції проти РФ у нафтовій сфері, та назвав події у Маріуполі великим воєнним злочином. Про це Боррель заявив у понеділок перед початком зустрічей міністрів закордонних справ та оборони ЄС, повідомляє "Європейська правда".

"Ми обговоримо, які ще санкції ми можемо обдумати, більше санкцій. Зокрема, пов’язані з енергетикою", - заявив Боррель.

Він підтвердив, що міністри обговорять можливість запровадження нафтового ембарго щодо Росії.

Глава дипломатії ЄС переконаний, що Росія скоює в Україні воєнні злочини. Те, що відбувається в Маріуполі, Боррель назвав "величезним воєнним злочином".

"Те, що відбувається в Маріуполі – це величезний воєнний злочин, щось жахливе, ми повинні це категорично засудити, місто повністю зруйноване, люди помирають", - сказав він.

За словами Борреля, міністр оборони Олексій Резніков через відеозв’язок розповість про актуальну ситуацію в Україні, і міністри ЄС обговорять подальші способи підтримки.

Серед іншого, Боррель сказав про можливе затвердження наступного траншу з Європейського фонду забезпечення миру. Як повідомлялося, у Євросоюзі планують погодити додаткові 500 мільйонів євро на військову допомогу Україні найближчим часом.