Reuters: ЄС має намір виділити Україні 8 млрд євро макрофіну

Все про економіку та фінанси

Європейський Союз, попри труднощі, має намір виділити Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі вісім мільярдів євро до вересня. Про це агенції Reuters у четвер заявило джерело в уряді Німеччини, констатує "Європейська правда".

Зазначається, що частина траншу складатиметься з грантів, які не потрібно повертати, а інша частина – з позик.

За даними джерела, Німеччина зробить свій внесок у новий пакет допомоги, при цьому інші країни ЄС, як-от Італія та Франція, поки що утрималися. Берлін перебуває в тісному контакті з іншими членами Євросоюзу та Європейською комісією щодо цього питання.

Новий транш макрофіну має підтримати бюджет українського уряду, тоді як військова і гуманітарна допомога, а також допомога для відбудови України фінансуватимуться з інших джерел, додало джерело.

Нагадаємо, Європейська рада за підсумками саміту 24 червня ухвалила рішення надати Україні макрофінансову допомогу в розмірі до дев’яти мільярдів євро. Перший транш у розмірі 1 мільярда євро прийшов Україні 2 серпня.

Після цього в Європейській комісії заявили, що не мають достатньо фінансових гарантій для швидкого виділення другого траншу, що змусило Офіс президента заявити, що цей процес гальмують "деякі країни ЄС, зокрема Німеччина".