Reuters: Байден, Харріс і Блінкен відреагували на твіт Зеленського

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден спробував прояснити політику США щодо можливого російського вторгнення в Україну після того, як його висловлювання на прес-конференції про те, що Америка та союзники можуть відреагувати на агресію Росії меншою мірою за “незначного вторгнення”, викликали занепокоєння не лише в Україні, а й серед партнерів по блоку НАТО, повідомляє Reuters, констатує zn.ua.

На висловлювання Джо Байдена одним із перших відреагував президент України Володимир Зеленський, який розмістив повідомлення у своєму Twitter:

“Хочемо нагадати великим державам, що немає дрібних вторгнень і малих народів. Так само, як не буває дрібних жертв та невеликого горя від втрати близьких. Я говорю це як президент великої держави”, — написав Зеленський.

У Білому домі поспішили виправити помилку. Джо Байден провів зустріч із журналістами, на якій дав чіткі пояснення щодо позиції Штатів:

“Якщо якісь російські підрозділи перетинають український кордон, це розцінюватиметься нами як вторгнення. Воно буде зустрінуте жорсткою і скоординованою економічною відповіддю, яку було детально обговорено з союзниками і доведено до відома президента Росії Владіміра Путіна”, — заявив Байден.

Чиновники Білого дому також виступили із заявами, прагнучи прояснити позицію США.

"Якщо ми спостерігатимемо пересування будь-яких військових частин Росії через кордон, це вторгнення", — заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі в ефірі Fox News.

На зустрічі зі своїм колегою в Німеччині держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Москва зустріне "швидку і жорстку" об`єднану відповідь, якщо її війська перейдуть на територію України.

Некоректне висловлювання президента США Джо Байдена, вочевидь, стало наслідком суперечок між американськими та німецькими дипломатами, щодо того, наскільки масштабним має бути вторгнення Росії в Україну, щоб “Північний потік-2” був відключений і виведений за рамки співпраці з Росією.

Віцепрезидент США Камала Харріс заявила, що дії Росії спричинять реакцію, незалежно від масштабу вторгнення:

"Ми розцінюватимемо будь-яке порушення суверенітету та територіальної цілісності України з боку Росії та Владіміра Путіна як агресивні дії, і це буде пов`язано з серйозними санкціями для Москви", — сказала Харріс в ефірі NBC.