"Ресурсні" зміни в Податковому кодексі: фінкомітет ВР схвалив законопроект на друге читання

Все про економіку та фінанси

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової і митної політики повідомляє, що розглянув законопроект №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" та ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді розглядати поправки до проекту окремими структурними частинами та за підсумками розгляду у другому читанні прийняти його в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням.

"Законопроект спрямований на вдосконалення деяких положень Податкового кодексу України у частині, що стосується, зокрема, загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходи фізичних осіб, додану вартість, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Також у зв’язку із змінами до Податкового кодексу, пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства та ряд законів.

Через великий обсяг поправок, поданих до законопроекту (майже 11400), Комітетом було ухвалено рішення про їх розгляд блоками, виділеними за темами. Всього визначено понад 20 тем", - йдеться в повідомленні комітету.

Як інформується, члени комітету розглянули поправки, які стосуються у т.ч. таких тем: надання права на виставлення інкасо незалежно від суми боргу; оподаткування третього продажу нерухомого майна фізичними особами; база оподаткування податком на додану вартість, податковий кредит, відшкодування ПДВ; спеціальний режим оподаткування для шахтарських міст.

Комітет серед іншого прийняв рішення виключити із законопроекту усі пропоновані зміни до законодавства, що стосуються «зеленої» енергетики. Водночас, були узгоджені питання застосування касового методу при оподаткуванні «зеленої» енергетики.

Також члени комітету визначили порядок обрахування рентної плати за видобуток руд.

Крім того, були обговорені правки, що стосуються ліцензування виробництва і реалізації підакцизних товарів. Зокрема, члени комітету не підтримали встановлення нормативу щодо продажу сигарил не менше, ніж по 20 штук в одній пачці. Водночас, вони погодились із поступовим збільшенням вартості ліцензії на оптовий продаж тютюнових виробів.

Народні депутати затвердили пропозиції щодо механізму контролю за продажом підакцизних товарів.

Серед тем обговорених і узгоджених Комітетом також порядок оподаткування операцій з металобрухтом і макулатурою.

Також були обговорені окремі пропозиції до законопроекту, які стосувались: інформування платника податку про проведення документальної невиїзної перевірки; зниження ставки податку на доходи фізичних осіб з доходів від оренди нерухомого майна без реєстрації підприємцем; скасування норм щодо звільнення від оподаткування податком з доходів фізичних осіб доходів від ліквідації контрольованих іноземних компаній (КІК); оподаткування земель залізничного транспорту; обмеження фізичних осіб підприємців (ФОП) - комісіонерів; вилучення плати за землю зі списку податків, на які поширюються єдиний податок.