Реструктуризація боргів ТКЕ на 60 млрд грн: держава компенсує 30 млрд грн різниці в тарифах

Все про економіку та фінанси

1 вересня Кабінет Міністрів під час засідання затвердив Типове положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах за спожиті енергоресурси, повідомляє Мінрегіон.

«Одним із джерел погашення боргів підприємств теплоенергетики є відшкодування з держбюджету заборгованості з різниці в тарифах. Відтак, чинне законодавство вимагає створити у кожному регіоні територіальну комісію, положення про яку затверджено урядом», – повідомила заступник міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська.

За словами прем`єра Дениса Шмигаля, відповідальність за наслідки використання інформації про борги лежить на керівниках підприємств теплокомуненерго, пише "Енергореформа".

"Реалізація закону - це крок до оздоровлення ТКЕ і їх модернізації. Десятки мільярдів гривень будуть компенсовані. Місцевій владі це дозволить збалансовано вирішити питання з тарифами... Також він дозволить ТКЕ належним чином пройти опалювальний сезон", - зауважив глава Кабміну.

Він підкреслив, що уряд більше не встановлює тарифи і тому дає керівникам необхідний інструмент, "щоб ці тарифи були справедливими для людей".

Нагадаємо, в липні Верховна Рада прийняла закон №1639-IХ «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», який уже підписав президент.

Відповідно до закону, теплопостачальники зможуть реструктуризувати понад 50 млрд грн за спожитий газ терміном на п`ять років. При цьому нараховані на ці борги НАК "Нафтогаз України" 10 млрд грн штрафних і фінансових санкцій будуть списані.

Держава також компенсує підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) близько 30 млрд грн різниці в тарифах на теплову енергію, яка виникла в результаті встановлення Нацкомісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, економічно необґрунтованих тарифів на теплову енергію.

Документ також передбачає скасування штрафних санкцій газопостачальника і розблокування арештованих рахунків ТКЕ.