Реформа ВРП: США, ЄС, Британія вітають створення Етичної ради

Все про економіку та фінанси

Представники ЄС, США, Великої Британії, Німеччини, Канади, Програми розвитку ООН та Європейського банку реконструкції та розвитку виступили зі спільною заявою, в якій висловили підтримку створенню Етичної ради, що буде перевіряти доброчесність кандидатів до Вищої ради правосуддя,констатує "Радіо Свобода".

Крім того, президент Володимир Зеленський також сьогодні заявив, що вітає призначення першого складу Етичної ради та висловив сподівання, що вона розпочне свою роботу якнайшвидше.

2 листопада до Вищої ради правосуддя надійшов список рекомендованих Радою суддів України кандидатів до складу Етичної ради. Міжнародні та іноземні організації визначили перелік міжнародних експертів ще 10 вересня.

Членами Етичної ради стали суддя Верховного суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич, суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун, суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін, суддя Верховного суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді, суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер, колишня генеральний прокурор Естонії Лавлі Перлінг.