Райффайзен Банк Аваль вважає, що його працівниця вкрала 20 млн грн з рахунків клієнтів

Все про економіку та фінанси

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 24.01.2020, поліція здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні №12017100060005566 за фактом зловживання службовим становищем службовою особою одного зі столичних відділень банку, яка, як зазначається, "заволоділа коштами клієнтів сегменту "Преміум"" (цитата).

Згідно з судовими матеріалами, вказаний працівник банку, “зловживаючи своїм службовим становищем, що виразилось в проведенні фінансових операцій клієнтів банку, привласнила грошові кошти з рахунків клієнтів, яких вона обслуговувала, та з метою приховання злочинної діяльності останньою було створено фіктивні розрахункові та депозитні рахунки, відкриті в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» для тимчасового зберігання викрадених грошових коштів” (цитата).

В іншій судовій ухвалі щодо цього ж кримінального провадження - від 31.07.2019 - констатувалося, що менеджер відділення банку “заволодівала та розпоряджалася коштами клієнтів шляхом протиправного (без волевиявлення, відома та доручень клієнтів) перерахування коштів з їх рахунків на заздалегідь відкриті нею в програмному забезпеченні Банку фіктивні карткові рахунки, з подальшим використанням цих коштів для безготівкових розрахунків у торгівельній мережі або отримання готівки в банкоматах (за допомогою привласнення нею ж платіжних карток)” (цитата).

Як зауважувалося, частиною викрадених коштів згадана особа “розпорядилася для приховування фактів попередньо вчинених крадіжок - для зарахування таких коштів на ті рахунки, на яких внаслідок її протиправної діяльності утворилася нестача і власники яких, не будучи обізнаними про такі нестачі, повідомляли її про свої наміри скористатися коштами, які вони розміщували в цих рахунках” (цитата).

“За результатами службової перевірки загальна сума збитків Банку складає 7 224 992, 39 коп., 34 590 Євро 54 центів та 431 119 доларів 39 центів. З урахуванням курсу валют НБУ на дату закінчення перевірки загальна сума збитків Банку складає 19 845 4756 гривень 02 коп”, - йшлося в ухвалі Печерського райсуду Києва від 31.07.2019.