"Райффайзен Банк Аваль" судиться з групою "Альтком" за 340 млн грн

Все про економіку та фінанси

23 січня Вищий госпсуд повернув на розгляд Госпсуду Донецької області справу за позовом Райффайзен Банку Аваль до компаній з групи «Альтком» (у т.ч. ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком"; ТОВ "Донспецмонтаж"; ТОВ "Донбассжилстрой"; ТОВ "Фірма "Дар"; ТОВ "ДАЭМ"; ТОВ "Дорстрой" тощо) про солідарне стягнення 290,1 млн грн.

У рамках цієї справи від ТОВ «Донецька будівельна компанія» надходив зустрічний позов до про визнання договору №12/01-03-3/1177 від 12.12.2013 неукладеним.

Також Госпсуд Донецької області розглядає позов «Райффайзен Банку Аваль» до низки компаній з групи «Альтком» про стягнення заборгованості на 47,9 млн грн. І в цьому випадку ТОВ «Донецька будівельна компанія» подавало зустрічний позов про визнання договору №12/01-03-3/1177 від 12.12.2013 неукладеним.

Раніше група «Альтком» називала Олександра Тісленка та Сергія Павлічева своїми кінцевими бенефіціарами (перший в такому ж статусі фігурує в держреєстрі юросіб), тоді як спостерігачі неофіційно пов’язували цю групу в т.ч. з Борисом Колесніковим (віце-прем’єр в уряді Азарова, який курував підготовку до Євро-2012), однак він це спростовував.

Підставою для таких припущень стало те, що під час підготовки України до футбольного отурніру "Альтком" отримав підозріло багато великих держзамовлень на будівництво аеропортів, стадіонів, доріг тощо, часто - за процедурою закупівлі в одного учасника. За підрахунками «Наших грошей», йшлося про 13 млрд грн.

Про боргові претензії Промінвестбанку до групи "Альтком" на суму під 10 млрд грн читайте тут.