Радник Зеленського: Україна просить у Заходу $50 млрд на наступні півроку

Все про економіку та фінанси

Україна звернулась до країн G7 з проханням допомогти закрити діри в держбюджет, повідомив під час телемарафону Олег Устенко, радник президента з економічних питань, пише Liga.net.

"Цей дефіцит треба фінансувати. Якщо ви подивитеся, на півроку – приблизно $50 млрд нам треба, щоб забути про цю проблему", – прокоментував О. Устенко вчорашню аяву президента, що дефіцит бюджету України становитиме близько 7 млрд євро на місяць.

За словами О. Устенка, глава держави звернувся до країн G7 з проханням допомогти закрити ці діри. Паралельно задіяно ще кілька треків, серед яких залучення грошей на міжнародних ринках з нульовим купоном і перерозподіл спеціальних прав запозичень у МВФ.

"Головні видатки у нас – це наше військо і все, що стосується соціальної сфери. Щоб підтримувати одне й інше, нам потрібна підтримка партнерів", – сказав О. Устенко.

Переговори з цього приводу мають активізуватися на цьому тижні, коли у Вашингтоні відбуватимуться весняні зустрічі МВФ і Світового банку.

Державний бюджет України на 2022 рік передбачає доходи в сумі 1,35 трлн грн і видатки 1,59 трлн грн. Фінансування, яке просить Україна, – це майже 1,5 трлн грн в еквіваленті.