Радник Зеленського підтримав рішення НБУ підвищити облікову ставку до 25%: допускає і 30%

Все про економіку та фінанси

Радник президента Олег Устенко в інтерв`ю для "РБК-Україна" висловив підтримку рішенню НБУ щодо підвищення облікової ставки до 25%:

"Коли говорять про облікову ставку, завжди економіст буде говорити, що є інша сторона медалі, яка полягає в тому, що ти зменшуєш темпи економічного зростання. Але це точно не в нашому розкладі.

У нас темпи економічного зростання вже зменшені від того, що іде війна, і їх цілеспрямовано зменшує агресор, він це робить, знущається над нашою економікою, громить все, що можна розгромити, майже 50% бізнесу не працює нормально.

Нацбанк намагається придавити інфляцію. Наскільки вони можуть її придавити? Я вважаю, що вони мають довести інфляцію до рівня біля 15% і це тоді буде повною перемогою в цьому напрямку.

Чи треба буде ще додатково збільшувати облікову ставку? Я не впевнений, що це треба буде робити, я не думаю, що це вже зараз допоможе. Зараз краще спробувати бути в цьому режимі високої облікової ставки в 25% протягом щонайменше місяця-півтора.

А потім подивитися, якщо інфляція не приборкується до рівня 15%, тоді знову переходити до відповідних заходів і знову збільшувати ставку, але вже не так драматично, з 25 її можна буде підняти до 30%".

Разом з тим, Олег Устенко таким чином прокоментував заклики до Мінфіну підвищити ставки за ОВДП:

“Я б сказав, що це питання дискусійне. Зрештою війна закінчиться, і треба буде виплачувати відсотки по облігаціях внутрішньодержавної позики. Якщо їх підняти до рівня 25%+, це означає, що зараз ти будеш вирішувати проблему, а що в майбутньому?

У майбутньому ти маєш розраховуватися за цими великими ставками. Тому якщо Мінфін зараз може вижити в умовах, і притримувати ставку на тому рівни, який зараз має, то це, на мій погляд, краще”.