Радник Зеленського: "карантинні" виплати для бізнесу можуть поновити, але не по 8 тис грн

Все про економіку та фінанси

Офіс президента розглядає можливість поновити фінансову підтримку бізнесу під час жорсткого локдауну, проте сума її може бути нижчою за 8 тис. грн, які виплачували минулої весни, повідомив радник президента Олег Устенко, пише "Інтерфакс-Україна".

"Доходи держбюджету внаслідок локдауну можуть виявитися нижчими за очікувані. Постраждає не лише дохідна частина, а й видаткова: доведеться витрачати додаткові кошти на підтримку бізнесу за аналогією з попередньою президентською ініціативою, згідно з якою підприємці в "червоних" зонах могли отримати по 8 тис. грн", - сказав Устенко.

Водночас обсяги такої допомоги цього разу будуть меншими, оскільки бізнес зможе частково працювати, обслуговуючи вакцинованих громадян, наголосив радник президента.

На його думку, бізнес адаптувався до нових умов роботи, до того ж навіть у "червоних" зонах він не буде повністю закритий.

"Водночас локдаун стимулюватиме українців вакцинуватися, і ми бачимо, що це вже відбувається", - зазначив Олег Устенко.

"Локдаун не мине безслідно, але поточна ситуація відрізняється від попередніх локдаунів. По-перше, економіка вже адаптована до таких ситуацій, є досвід та розуміння, як треба рухатися в період жорстких обмежень. По-друге, сам бізнес зможе відносно нормально функціонувати – є певна кількість вакцинованих, є той самий досвід", - пояснив радник президента.

Він також зазначив, що жорсткі обмеження спричинять уповільнення темпів економічного зростання, проте значно меншою мірою, ніж раніше.

Як повідомлялося, НБУ оцінив потенційний вплив місяця жорстких обмежень на темпи зростання економіки у 0,3 п. п.