Радник Байдена: Росія готує привід для вторгнення в Україну

Все про економіку та фінанси

Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу в Білому домі заявив, що загроза російського військового вторгнення в Україну залишається «високою», і Путін може зробити це під будь-яким приводом або без нього, однак США та союзники готові до будь-якого розвитку подій, пише "Укрінформ".

«Безумовно, загроза військового вторгнення є високою», – зауважив Салліван.

Він підкреслив, що ніхто в адміністрації США не має жодних ілюзій стосовно можливості потенційної військової ескалації з боку Росії під будь-яким приводом.

За його словами, розвідувальна спільнота США обробляє інформацію, що Росія проводить роботу, щоб сфабрикувати привід для вторгнення, включаючи саботаж та інформаційні операції, звинувативши Україну в підготовці нападу на російські сили на сході України.

Водночас радник Байдена зазначив, що розвідка поки не має інформації про те, чи ухвалив Путін остаточне рішення щодо своїх подальших намірів на українському напрямі. За його словами, США, європейські союзники та партнери готові до багатьох можливих варіантів розвитку подій.

Салліван підкреслив, що американська сторона націлена продовжувати дипломатичні зусилля з метою посилення безпеки.

«Однак ми так само готові до того, якщо Росія обере інший шлях за будь-яким приводом чи без приводу, ми будемо готовими до цього», - зауважив радник президента США.

Характеризуючи останні перемовини з росіянами з боку США й НАТО, радник Байдена назвав їх «відвертими та прямими» та зазначив, що наразі поки що не досягнуто домовленості про їх продовження. У цьому зв’язку він зауважив, що Сполучені Штати спочатку проведуть консультації із союзниками в Європі.

При цьому він вкотре наголосив, що російській стороні було чітко роз’яснена ціна та наслідки, яку вони можуть отримати в разі подальших військових дій або дестабілізації в Україні.

Як повідомлялося, цього тижня відбулися переговори з російською стороною у форматах Діалогу зі стратегічної стабільності США-РФ в Женеві й засідання Ради НАТО-Росія в Брюсселі. Крім того, в четвер відбулося засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.