Рада ЄС затвердила перший транш макрофіну для України на 1 млрд євро

Все про економіку та фінанси

Рада ЄС затвердила рішення про виділення Україні додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд євро, пише "Європейська правда".

"Сьогодні Рада ЄС вирішила невідкладно виділити Україні 1 млрд євро додаткової макрофінансової допомоги. Разом з екстреною макрофінансовою допомогою на 1,2 млрд євро, наданою раніше у цьому році, загальна макрофінансова підтримка ЄС для України з початку (повномасштабної) війни тепер досягає 2,2 млрд євро і очікувано зросте у наступні місяці", - зазначають у заяві Ради ЄС.

"Продовження матеріальної і фінансової допомоги - не опція, а наш обов’язок. Тож я дуже радий, що ми швидко провели рішення про надання 1 млрд євро макрофінансової допомоги. Це забезпечить Україні необхідні кошти для покриття нагальних потреб і забезпечення роботи критичної інфраструктури", - прокоментував міністр фінансів головуючої у Раді ЄС Чехії Збинек Станюра.

Кошти надаються як позика на пільгових умовах, сума може бути розділена на кілька траншів. Виплати почуться після підписання меморандуму з українською стороною, що буде включати механізми прозорості та звітування про використання коштів.

Нагадаємо, Європейська рада за підсумками саміту 24 червня ухвалила рішення надати Україні макрофінансову допомогу в розмірі до 9 мільярдів євро.

7 липня Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про виділення першого траншу у розмірі 1 млрд євро.