Рада ЄС погодила виділення макрофінансової допомоги Україні на 1,2 млрд євро

Все про економіку та фінанси

Представники країн Євросоюзу підтримали пропозицію Єврокомісії надати Україні 1,2 мільярда євро додаткової макрофінансової допомоги. Як повідомляється на сайті Ради ЄС, це дозволить якнайшвидше розглянути відповідне рішення у Європейському парламенті та затвердити його Радою ЄС, пише "БізнесЦензор".

Додаткова макрофінансова допомога покликана надати "швидку підтримку в ситуації гострої кризи та зміцнити стійкість України".

Зокрема, у прес-срелізі зазначається, що нинішня геополітична напруженість згубно впливає на економічну та фінансову стабільність України, постійні загрози безпеці вже викликали значний відтік капіталу. Через це Україна втрачає доступ до міжнародних ринків капіталу.

Ця екстрена макрофінансова допомога розрахована на 12 місяців і складатиметься з двох виплат по 600 млн євро:

- надання першого траншу передбачається негайно після проходження всіх необхідних процедур, за умови виконання Україною програми МВФ;

- надання другого траншу буде пов’язане з виконанням як програми МВФ, так і інших умов, які будуть зосереджені у сфері короткострокових політичних дій у найбільш нагальних пріоритетних сферах, таких як посилення економічної стійкості та стабільності, управління та верховенства права та енергетики.

"ЄС підтримує Україну, також економічно. Нинішня геополітична напруженість має серйозний економічний вплив на Україну. Держави-члени готові надати 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги. Я радий повідомити, що сьогодні ми вирішили підтримати пропозицію Єврокомісії, щоб фінансова допомога могла надійти в Україну без зволікань", – прокоментував рішення міністр економіки, фінансів та відновлення Франції Бруно Ле Мер.

Як повідомлялося, 1 лютого Європейська комісія погодила рішення про виділення Україні 1,2 млрд євро фінансової допомоги.

25 жовтня 2021 року Україна отримала від Європейського Союзу другий транш у рамках 5-ї програми макрофінансової допомоги ЄС номінальним обсягом 600 млн євро. Загальна сума пільгової кредитної допомоги ЄС, отриманої Україною у рамках реалізації п’яти програм макрофінансової допомоги протягом 2014 – 2021 років, сягнула більше 5 млрд євро.