Рада проголосувала в І читанні за законопроект про реструктуризацію валютних кредитів

Все про економіку та фінанси

289 нардепів проголосували в першому читанні законопроект № 4185а-2 (“Про реструктуризацію кредитних зобов`язань з іноземної валюти в національну валюту України - гривню"), автор якого - Руслан Князевич, повідомляє “РБК-Україна”. 137 та 170 парламентарів проголосували за альтернативні законопроекти № 4185а та № 4185а-1.

При цьому спікер Верховної Ради Олександр Турчинов наголосив, що якщо документ буде проголосований в другому читанні без погодження з НБУ та Мінфіном, він буде заветований.

Законопроект передбачає, що реструктуризації підлягають зобов`язання за кредитом в іноземній валюті, що відповідає сукупності таких ознак:

- кредит було отримано споживачем у розумінні закону України "Про захист прав споживачів";

- кредит було отримано на придбання житлової нерухомості або майнових прав на житлову нерухомість для власного проживання, яке є єдиним житлом фізичної особи та/або його сім`ї, та забезпечений цією нерухомістю або цими майновими правами;

- загальна сума несплачених зобов`язань за кредитом не перевищує 1 млн. гривень за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014;

- відсутність заборгованості за кредитом станом на 01.01.2014 або її погашення до моменту реструктуризації.

Законопроектом також передбачається погашення зобов`язань за кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою за рахунок передачі позичальником предмета іпотеки іпотекодержателю (банку). Така передача є підставою для припинення зобов`язань за кредитом, у т.ч. якщо вартість предмета іпотеки є недостатньою для повного задоволення зобов`язань.