Рада директорів МВФ схвалила розподіл SDR на $650 млрд: $2,7 млрд може отримати Україна

Все про економіку та фінанси

Рада виконавчих директорів МВФ 8 липня погодилася з пропозицією директора-розпорядника Крісталіни Георгієвої про новий загальний розподіл SDR (спеціальних прав запозичення) в розмірі, еквівалентному $650 млрд, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми припускаємо, що розподіл SDR буде завершено до кінця серпня", - зазначила К.Георгієва.

Вона зазначила, що метою є задоволення довгострокових глобальних потреб у резервах під час глибокої кризи.

"Розподіл SDR підвищить ліквідність і резерви всіх наших держав-членів, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки", - зазначила директор-розпорядник.

За її словами, в 2009 році розподіл СПЗ зробив значний внесок у відновлення після світової фінансової кризи.

"Розподіл SDR допоможе кожній державі-члену МВФ, особливо вразливим країнам, і зміцнить ухвалені ними заходи у відповідь на кризу, викликану COVID-19. У майбутні місяці ми продовжимо активно взаємодіяти з нашими державами-членами з метою пошуку прийнятних шляхів добровільної передачі SDR від багатших членів для надання підтримки біднішим і вразливим країнам", - зазначила К. Георгієва.

Коментар глави НБУ Кирила Шевченка:

"Рада директорів МВФ підтримала ініціативу директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої щодо додаткової алокації СПЗ на суму близько $650 млрд, яка спрямована на забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів МВФ. Попереду розгляд цієї пропозиції та голосування в Раді керуючих.

Зважаючи на розмір квоти України (0.42%), наша держава може отримати близько $2,73 млрд, що сприятиме нарощенню ЗВР та покращенню показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів.

Це дуже позитивна новина".

Для прийняття рішення про затвердження розподілу СПЗ Раді керуючих потрібна підтримка з боку держав-членів, що представляють більшість у 85% від загальної кількості голосів. СДР, отримані в порядку розподілу, надаються державам-членам МВФ пропорційно їх частці квот у МВФ.