Рада директорів МВФ розгляне питання другого траншу для України 22 листопада

Все про економіку та фінанси

Рада директорів Міжнародного валютного фонду призначила обговорення першого перегляду програми stand-by для України 22 листопада. Про це свідчить розклад офіційних засідань ради директорів МВФ, пише "БізнесЦензор".

Як зауважує НБУ, за результатами першого перегляду програми Україна зможе отримати другий транш від МВФ обсягом 500 млн спеціальних прав запозичень (близько 700 млн дол. США). Крім того, розглядатиметься питання продовження поточної програми до червня 2022 року.

Коментар глави НБУ Кирила Шевченка:

"У зоні відповідальності НБУ було визначено один попередній захід (prior action), необхідний для затвердження Радою директорів МВФ першого перегляду виконання Україною програми stand-by, а саме внесення змін до Закону України "Про Національний банк України", які спрямовані на подальше посилення корпоративного управління НБУ. Командою Національного банку були напрацьовані відповідні зміни до закону.

Вдячні Верховній Раді, зокрема профільному комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, за підтримку закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності НБУˮ. З 10 листопада цього року він набрав чинності. Сподіваємося на позитивне рішення Ради директорів".

Нагадаємо, що рада директорів МВФ у червні 2020 року ухвалила програму співпраці з Україною stand-by arrangement на суму 3,6 млрд СПЗ (~5 млрд дол. США). У 2020 році Україна отримала перший транш обсягом 1,5 млрд СПЗ (~2,1 млрд дол. США).

У жовтні 2021 року Україна досягла з МВФ угоди на рівні персоналу (SLA). Це уможливило розгляд радою директорів МВФ першого перегляду програми stand-by, а також запиту про продовження програми.

"Виконання програми stand-by дасть змогу Україні отримати відповідний обсяг офіційного фінансування у 2021–2022 роках та кращі умови для зовнішніх запозичень. Співпраця з МВФ сприятиме прискоренню економічного зростання, зниженню інфляції й утриманню міжнародних резервів на рівні вище 30 млрд дол. США в наступні роки", - резюмують в НБУ.