Путін доручив "Газпрому" більше закачати газу до сховищ у Європі: ціни знизилися

Все про економіку та фінанси

27 жовтня Путін доручив "Газпрому" розпочати закачування газу до своїх сховищ у Німеччині та Австрії після 8 листопада. На цю новину одразу відреагував ринок – ціни на газ у Європі почали знижуватись, пише zn.ua.

Так, ціни на газ на біржах Європи 27 жовтня зменшилися на 4,3% і досягли позначки $1028 за тисячу кубометрів газу.

28 жовтня спотова ціна газу у Європі знизилася знизилася до $918 за тисячу кубів. Пізніше ціна відновилася до $942 за тисячу кубів, пише "БізнесЦензор".

Учора повідомлялося, що РФ у довгостроковій перспективи планує знизити ціни на газ у Європі майже на 60%. Як зазначалося, російський газовий монополіст розуміє, що якщо не знижувати ціну, ринок відреагує скороченням попиту.

У вересні в Асоціації газової інфраструктури Європи (GIE) повідомили, що в країнах Європи та Великій Британії газові сховища були заповнені лише на 72%, що, за даними Reuters, стало мінімальним обсягом за останні десять років. Найгірша ситуація склалася в Австрії, де резервуари були заповнені лише на 50%.

Раніше Bloomberg писав, що РФ чітко дає зрозуміти європейським країнам, що збільшення постачання газу можливе за умови, якщо європейський регулятор схвалить сертифікацію оператора «Північного потоку-2».