Путін - про наслідки вступу України в НАТО

Все про економіку та фінанси

Президент країни-агресора РФ Володимир Путін в ефірі одного російських телеканалів заявив, що не поділяє скепсис російських політиків з приводу перспектив членства України в Північноатлантичному альянсі, пише Liga.net.

Путін сказав, що ніколи не говорив того, що вступ України в НАТО - червона лінія для Росії. При цьому він зазначив, що "наближення інфраструктури НАТО до російських кордонів - надзвичайно важлива річ для безпеки росіян".

Він зазначив, що з Польщі та Румунії ракети систем протиракетної оборони НАТО можуть досягти Москви за 15 хвилин.

"Уявімо собі, що Україна стане членом НАТО. Підлітний час ракети від Харкова чи Дніпропетровська до центральної частини Росії, до Москви зменшиться до 7-10 хвилин. Це для нас червона лінія чи ні?" - сказав Путін.

За його словами, серед російських політиків і в ЗМІ переважає скептичне ставлення до перспектив вступу України в НАТО. "У мене інша думка. Я вже говорив, як відбувалися два етапи розширення НАТО на схід. Нас ніхто не питав, наші заклопотаності просто проігнорували", - сказав Путін.

Він допустив, що переговори про план вступу України в Північноатлантичний альянс ведуться. "У всякому разі, ніхто не каже ні", - сказав Путін.

Про ситуацію з виправленням прес-релізу Офісу президента за підсумками переговорів президента України Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом Путін сказав, що "цей окрик з-за океану в бік президента України нічого не означає", так як в Кремлі не знають, про що насправді домовилися Зеленський і Байден.