Путін - про "червоні лінії" й "можливість введення російських військ" в Україну

Все про економіку та фінанси

Путін на інвестфорумі заявив, що "червоними лініями" для Росії є поява в Україні ударних озброєнь, які можуть становити загрозу для РФ, пише zn.ua.

"Де ці "червоні лінії"? Насамперед, створення загроз для нас, які можуть виходити з цієї території. Якщо й надалі все розширюватиметься в цій інфраструктурі, то я вже публічно говорив, якщо на території України виникнуть ударні комплекси, підлітний час до Москви буде 7-10, а у разі розміщення гіперзвукової зброї 5 хвилин... А нам що робити? Ми тоді маємо щось подібне створити стосовно тих, хто нам так загрожує", — сказав Путін.

За його словами, Росія вже зараз може реагувати на появу ударних комплексів в Україні, оскільки взяла на озброєння гіперзвукові ракети.

"Підлітний час до тих, хто віддає накази, теж буде 5 хвилин. Ми куди йдемо? Навіщо все це робимо? Ось це створення таких загроз для нас і є "червоні лінії", — додав російський президент.

При цьому він заявив, що Україні та РФ треба налагодити відносини. Він сказав, що якщо це вдасться, то погроз нібито ніхто не відчуватиме. Президент РФ каже, що відносини потрібно налагодити "для врахування інтересів у сфері безпеки" учасників міжнародної діяльності.

"Справа не в тому, щоб вводити там війська, не вводити, воювати, не воювати. А справа в тому, щоб налагодити відносини: зі створення більш справедливого сталого розвитку та врахування інтересів у сфері безпеки всіх учасників міжнародної діяльності. Ось якщо ми будемо щиро. цього прагнути, то жодних погроз ніхто не відчуватиме", — казав Путін.

Також Путін нагадав, що про вторгнення Росії в Україну говорили ще на початку 2021 року, але це так і не сталося.

"Про можливість введення російських військ в Україну говорили ще на початку року, проте цього досі не сталося", - заявив Путін.