ПУМБ декларує зниження прибутку за 7 місяців на 2%

Все про економіку та фінанси

За даними ПУМБ, за січень-липень він декларує прибуток 1,5 млрд грн (у т.ч. у липні - 247 млн грн), що на 1,8% менше, ніж за 7 місяців-2019.

Витрати банку на формування резервів під очікувані кредитні збитки за перше півріччя становили 635,8 млн грн (у т.ч. за ІІ квартал - 400,2 млн грн). Кредитний портфель за січень-червень зменшився до 30,57 млрд грн (з 32,89 млрд грн на початок року), а портфель держпаперів - зріс до 11,8 млрд грн (з 7,68 млрд грн на початок року).

У кінці квітня збори акціонерів ПУМБ ухвалили рішення про виплату дивідендів за результатами діяльності в 2019 році у розмірі 2 млрд грн - це на фоні рекомендації НБУ для банків як мінімум до жовтня не платити акціонерам дивіденди.

На 01.08.2020 банк декларує показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на рівні 19,38%.

ПУМБ у системі розкриття інформації НКЦПФР повідомляв, що 23.07.2020 його наглядова рада ухвалила рішення про надання згоди на операції з рефінансування за Генеральним кредитним договором з НБУ на загальну суму до 13,85 млрд грн, зокрема, на отримання кредиту рефінансування (його частини в межах встановленого ліміту) строком до п`яти років зі сплатою процентів за користування, комісій та інших платежів.

Крім того, було прийнято рішення щодо надання в заставу Нацбанку в забезпечення виконання зобов`язань за операціями з рефінансування облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) України, а також інших активів, що належать банку, загальною вартістю не більше 13,85 млрд грн.

Згодом прес-служба ПУМБ заявила, що "інформація про те, що ПУМБ планує залучити кредит рефінансування НБУ в сумі 13,85 млрд грн не є коректною, оскільки в цьому немає необхідності" (цитата).

"Рішення, прийняте наглядовою радою 23 липня, стосувалося збільшення повноважень правління на проведення банківських операцій, в тому числі і з НБУ. Це операції як залучення, так і розміщення коштів, валюто-обмінні операції, операції хеджування процентних і валютних ризиків, інше.

Озвучена в новині сума 13,85 млрд грн - це максимальний допустимий ліміт, який тепер становить 25% активів банку, замість раніше діючого 10%.

Підвищення рівня довіри наглядової ради ПУМБ до правління буде конвертовано в розширення переліку і обсягів послуг, що надаються клієнтам банку", - зауважили у фінустанові.

За даними НБУ, 10 липня він надав 5,1 млрд грн рефінансування (терміном до 5 років під 6%) для низки банків, у т.ч. для ПУМБ - 1,9 млрд грн.

У звітності за перше півріччя ПУМБ інформував, що в березні він отримав акт податкової перевірки, згідно з яким було виявлено заниження податку на прибуток та інших податків на загальну суму 143,5 млн грн. Як зауважував ПУМБ, у квітні він отримав податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі зазначеного акту, на загальну суму 192,6 млн грн (з урахуванням штрафних санкцій та пені), з яких банк сплатив 151 тис грн.

“Наразі банк перебуває в процесі адміністративного оскарження отриманих рішень на загальну суму 185 372 тисяч гривень та судового оскарження на суму 7 105 тисяч гривень.

В той же час, існує ризик того, що операції і правильність тлумачень, які не були піддані сумніву контролюючими органами в минулому, будуть поставлені під сумнів у майбутньому. Однак цей ризик з часом зменшується”, - констатував ПУМБ.