Публічний доступ до держреєстру судових рішень закритий з початку війни

Все про економіку та фінанси

Загальний доступ до Єдиного держреєстру судових рішень обмежений з початку війни.

На його стартовій сторінці опубліковано таке повідомлення:

"Для запобігання загрози життю та здоров’ю суддів та учасників судового процесу у період воєнного стану, доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень та сервісу «Стан розгляду справ» тимчасово призупинено.

Суди здійснюють правосуддя в безперебійному режимі в умовах відсутності загрози життю та здоров’ю учасників справи. Про дату та час судових засідань дізнавайтесь в оперативному порядку за телефонами суду чи з використанням інших засобів зв’язку".

На минулому тижні в Державній судовій адміністрації заявляли про відновлення доступу до Єдиного держреєстру судових рішень тільки для суддів та працівників правоохоронних органів.

"Технічним адміністратором було обмежено загальний та повний доступ до судових рішень, внесених до Реєстру. Проте, зараз доступ відновлено, хоча певне обмеження таки буде присутнє. Доступ до Реєстру буде надаватися відповідно до списків осіб від голів судів та керівників правоохоронних органів, які визначатимуться користувачів персонально", - зазначає заступник голови ДСА України Сергій Чорнуцький.

Як зазначалося, повний доступ до Реєстру поки що буде обмежено для працівників апарату судів, секретаріату Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також для суддів тих судів територіальна підсудність справ яких змінена.

Представники ж правоохоронних та силових структур мають надати адміністратору Реєстру актуальні списки уповноважених осіб, але не більше 2 осіб з кожного органу та з кожного його територіального управління.

"Загальний доступ на вебпорталі "Судова влада України" поки ще буде обмежено в цілях безпеки", - йшлося в повідомленні Державної судової адміністрації.

За даними ДСА України, в період з 24 лютого по 7 квітня 2022 року судами ухвалено і направлено до Єдиного державного реєстру судових рішень (ЄДРСР) 385 825 рішень. З них:

- Вищим антикорупційним судом – 296 рішень;
- апеляційними адміністративними судами – 26 983 рішення;
- апеляційними господарськими судами – 4 278 рішень;
- апеляційними загальними судами – 24 851 рішення;
- місцевими адміністративними судами – 81 707 рішень;
- місцевими господарськими судами – 18 010 рішень;
- місцевими загальними судами – 228 769 рішень.