Промінвестбанк виграв в "енерговітряного" родича 36,5 млн євро

Все про економіку та фінанси

14 серпня Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов Промінвестбанку та вирішив стягнути з ТОВ «Вітряний парк Краснодонський» (позичальник) заборгованість у розмірі 36,5 млн євро на підставі кредитного договору №20-1908/2-1 від 25.06.2013.

Разом з тим, суд задовольнив зустрічний позов ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі» (поручитель) та визнав припиненим договір поруки №20-1914/3-3 від 25.06.2013. Свій зустрічний позов компанія мотивувала тим, щоб у кредитну угоду без її відома були внесені зміни, якими збільшено розмір відповідальності позичальника.

ТОВ «Вітряний парк Краснодонський» зауважувало, що проведення АТО спричинили непередбувачувані для нього обставини, що зумовило неможливість своєчасно та належно виконати грошове зобов`язання за кредитом. Натомість банк констатував, щодо моменту його звернення до ТОВ «Вітряний парк Краснодонський» із вимогою про повернення кредитних коштів останнім не висувалось жодних пропозицій щодо зміни умов кредитного договору для приведення його у відповідність до обставин, які істотно змінились.

У держреєстрі кінцевими бенефіціарами ТОВ «Вітряний парк Краснодонський» вказані Стіліанос Стіліаноу та Олег Мкртчан (міноритарний акціонер корпорації ІСД, яка, як і Промінвестбанк, підконтрольна російському Внєшекономбанку). У переліку бенефіціарів ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі», крім О. Мкртчана, фігурує також Максим Єфімов.