"Промінвестбанк" намагається відсудити в компанії Клюєвих 160 млн грн.

Все про економіку та фінанси

Господарський суд Донецької області розглядає позов Промінвестбанку до ПАТ «Артемівський завод по обробці кольорових металів» (пов`язане з Клюєвими) щодо стягнення заборгованості на 161,6 млн грн.

Згідно з матеріалами справи, 25.01.2016 надійшла зустрічна позовна заява компанії-відповідача про внесення змін до кредитного договору про відкриття мультивалютної кредитної лінії № 20-0350/2-1 від 23.02.2011, яка була прийнята судом до провадження.

Як писав Finbalance, ПАТ «Артемівський завод по обробці кольорових металів» фігурує також в списку підприємств, з яких Укрексімбанк намагається стягнути 41 млн євро. Щоправда, слід зауважити, що Госпсуд Донецької області, схваливши відповідні боргові претензії до ПрАТ "Укрпідшипник", відхилив їх до низки підприємств, у т.ч. «Артемівського заводу по обробці кольорових металів» (підставою для відповідних клопотань відповідачів називалося, зокрема, збільшення обсягу відповідальності як поручителів без отримання на те згоди).

Довідково:

За даними АУБ, збиток "Промінвестбанку" за 11 місяців-2015 склав 6,33 млрд грн. За підсумками 2014 року він задекларував збиток 3,45 млрд грн за нацстандартами фінзвітності та 5,95 млрд грн – за міжнародними стандартами фінзвітності.

Співвідношення резервів до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 29,6%, по фізособам - 102,9%. Разом з тим, за даними Fitch, на кінець І кварталу 2015 року в ПІБа частка NPLs (кредити з прострочкою більш ніж 90 днів) і реструктуризованих позик складала близько 92% кредитного портфелю. На кінець вересня значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні 7,05% (за вимогами НБУ має бути не менше 10%).

У ІІ-ІІІ кварталі 2015 року Промінвестбанку довелося збільшити статутний капітал на 10,8 млрд грн – до 19 млрд грн. Судячи з усього, докапіталізація відбулася переважно за рахунок конвертації кредитів, раніше отриманих від материнської структури (тобто без фактично нових грошових вливань).

Наразі «Внєшекономбанк» перебуває в скрутному фінансовому становищі. Потреба в його докапіталізації може сягати 1,5 трлн рублів. Наймовірніший варіант її проведення – випуск урядом Росії держоблігацій (ОФЗ).

Про спроби "Промінвестбанку" стягнути 8,7 млрд грн з компаній, прямо та опосередковано пов`язаних з групою "Альтком", читайте тут; мільярдні борги з азотних підприємств Д. Фірташа - тут; 1,35 млрд грн з кондитерської групи "АВК" - тут; 1,1 млрд грн з агрохолдинга "Мрія" - тут; майже 900 млн грн з "Консоля" "спікера" "держради" окупованого Криму Константинова - тут; 55 млн грн з машинобудівного холдингу Ахметова - тут

Finbalance