Промінвестбанк каже, що збори його акціонерів не відбулися

Все про економіку та фінанси

Промінвестбанк повідомив, що заплановані на 6 лютого загальні збори його акціонерів не відбулися через відсутність кворуму, пише "БізнесЦензор" з посиланням на заяву фінустанови.

"Для участі в загальних зборах акціонерів ПАТ "Промінвестбанк", які були скликані на 6 лютого 2020 року, зареєструвалися акціонери, які сукупно володіють 0,0797% голосуючих акцій. З огляду на відсутність кворуму, загальні збори акціонерів ПАТ "Промінвестбанк" 6 лютого 2020 року не відбулися", - йдеться в повідомленні банку.

За даними на сайті банку, 99,77% його акцій належить російській держкорпорації ВЕБ.РФ.

Як повідомлялося, на зазначених зборах акціонерів Промінвестбанку планувалося розглянути питання про припинення здійснення банком банківської діяльності без припинення юридичної особи, а також затвердити план припинення банківської діяльності.

Раніше в російській корпорації ВЕБ.РФ заявляли, що остаточне рішення про відмову від банківської ліцензії Промінвестбанку ще не прийнято. 

Нагадаємо, за результатами стрес-тесту, проведеного в 2019 році, в Промінвестбанку за базовим макроекономічним сценарієм була встановлена його потреба в капіталі на 4,6 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - на 6,32 млрд грн. За даними банку, з урахуванням здійснених ним заходів, на 01.09.2019 потреба в капіталі за базовим макросценарієм зменшилася до 2,7 млрд грн, а за несприятливим макросценарієм - до 3,96 млрд грн.

За даними Промінвестбанку, за підсумками всього 2019 року він отримав прибуток 270,3 млн грн. При цьому з огляду на те, що за січень-листопад банк декларував прибуток 1,082 млрд грн, виходить, що в грудні він зафіксував збиток 812 млн грн.

Активи Промінвестбанку за 2019 рік скоротилися майже вдвічі - з 13,8 млрд грн до 7,1 млрд грн. Раніше повідомлялося, що за три квартали він продав права кредитної вимоги на 9,3 млрд грн.

У кінці листопада Промінвестбанк оголосив про закриття поточних рахунків фізичних осіб-підприємців, а дещо згодом - про припинення співпраці з Mastercard і зупинку обслуговування карткових рахунків юросіб-клієнтів. У грудні банк повідомив, що залишив тільки одне відділення для обслуговування клієнтів.