Прокуратура: в суд скеровано обвинувальний акт в справі глави філії УЗ на 495 млн грн

Все про економіку та фінанси

Офіс генпрокурора повідомляє, що за його процесуального керівництва скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувача обов’язків директора філії «Центру управління промисловістю» ПАТ «Укрзалізниця» за фактом службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України).

Як зазначається, розслідуванням встановлено, що виконувач обов’язків директора філії Укрзалізниці не забезпечила належне оформлення спеціальних дозволів на проведення вибухових робіт і не припинила незаконні вибухи на гранітному кар’єрі – виробничому підрозділі «Пенізевицький кар’єр». Внаслідок службової недбалості з травня 2017 року по жовтень 2018 року незаконно проведено 5 вибухів на території Житомирської області та видобуто майже 219 тис м куб габро-анортозиту, граніту, габро-нориту, чим навколишньому природному середовищу заподіяно збитки на суму майже 495 млн грн.

Обвинувальний акт стосовно начальника виробничого підрозділу «Пенізевицький кар’єр» філії «ЦУП» ПАТ «Укрзалізниця» за фактом порушення правил використання надр та незаконного видобування корисних копалин (ч. 4 ст. 240 КК України) перебуває на розгляді у суді.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчинені злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.