Суд повернув державі термінал порту "Чорноморськ", який передали в оренду

Все про економіку та фінанси

Одеська обласна прокуратура повідомила, що Господарський суд Одеської області задовольнив позовні вимоги Чорноморської окружної прокуратури про розірвання договору оренди майна – будівель, складських майданчиків, кранових шляхів, автомобільних доріг та інших об’єктів нерухомості причалів другого терміналу Морського торговельного порту «Чорноморськ» площею понад 113 тис м кв.

Як зазначається, підприємство, до якого пред’явлено позов, є найбільшим боржником з орендної плати у регіоні та входить у трійку найбільших боржників по всій Україні. Зокрема, незважаючи на взяті на себе зобов’язання по своєчасній сплаті орендної плати протягом 49 років, інвестиційною компанією допущено заборгованість з орендної плати до держбюджету на суму понад 20 млн гривень.

"Прокуратурою доведено у суді, що зазначеним підприємством не виконано ряд зобов’язань перед Міністерством інфраструктури України – залучення інвестицій в розмірі 250 млн доларів США та створення перевантажувального комплексу з вантажопереробкою на рівні 1,5 млн тон в перший рік з наступним зростанням на 8 млн тон на рік.

Господарський суд погодився з доводами прокуратури щодо неефективного використання державного майна даним підприємством та прийняв рішення про розірвання договору оренди і повернення майна у державну власність.

Наразі рішення суду виконано у повному обсязі, майно повернуто державі", - йдеться в повідомленні Одеської обласної прокуратури.