Прокуратура спрямувала в суд обвинувальний акт щодо екс-керівників банку "Аркада"

Все про економіку та фінанси

Київська міська прокуратура повідомляє, що Печерська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт відносно екс-голови правління банку "Аркада", його заступників та головного бухгалтера за фактом розтрати чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Згідно з матеріалами слідства, екс-голова правління "Аркади"спільно з заступниками та головним бухгалтером банку організували та налагодили протиправний механізм розтрати коштів учасників фондів фінансування будівництва з залученням підконтрольних юридичних осіб.

"Вказаними службовими особами банку реалізовано дві програми лояльності із залученням коштів фонду фінансування будівництва, за умовами акції вартість квадратного метра площі квартир становила від 169,75 грн до 190,55 грн. Вказане підтверджується укладеними договорами інвестування будівництва між банком та довірителями - юридичними особами, які виявилися пов’язаними з банком, що заборонено відповідно ст. 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Надалі, у зв’язку з невиконанням довірителями умов акційних програм службові особи банку усупереч ч. 7 ст. 20 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми» прийняли рішення про розірвання договорів інвестування та повернення довірителям коштів. При цьому банк безпідставно повернув довірителям кошти в сумі 22 млн грн, що у понад 100 разів перевищувало суму інвестованих коштів", - йдеться в повідомленні прокуратури.

Наразі обвинувальний акт відносно 5 підозрюваних скеровано до Печерського районного суду м. Києва для розгляду по суті.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими СВ Печерського УП ГУ НП у м. Києві за оперативного супроводу ГУ БКОЗ СБУ.

"Розслідування інших епізодів розкрадання активів зазначеної фінустанови триває.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду", - резюмують у Київській міській прокуратурі.