Прокуратура оголосила підозру екс-ліквідатору банку "Капітал"

Все про економіку та фінанси

Прокуратура міста Києва повідомила, що за результатами розслідування фактів розкрадання активів банку ПАТ “АКБ Капітал” повідомлено про підозру колишньому уповноваженому Фонду гарантування вкладів у розтраті понад 19 млн гривень шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб у особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України).

Згідно з матеріалами слідства, підозрюваний, перебуваючи на посаді уповноваженої особи Фонду по ліквідації ПАТ «АКБ Капітал», "безпідставно підтверджував відсутність заборгованості перед банком у окремих кредиторів, внаслідок чого з ряду об’єктів заставного майна (житлової та комерційної нерухомості) були незаконно зняті обтяження та заборона на відчуження" (цитата).

Як зазначаєтьсявказані дії у подальшому призвели до фактичної втрати цих активів для банку, та як наслідок завдання збитків Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"У травні 2020 року екс-посадовцю було повідомлено про підозру у завданні Фонду збитків на суму 5 млн грн. Станом на теперішній час висновками судово-економічних експертиз підтверджено збитки на суму понад 19 млн гривень, у зв’язку з чим 12 червня 2020 року вказаній особі повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Досудове розслідування здійснюється слідчими СУГУ НП в м. Києві за оперативного супроводження СБУ і сприяння Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва.

Примітка, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду", - йдеться в повідомленні прокуратури.