Прокуратура: екс-главі правління Діамантбанку повідомлено про підозру в розтраті 20 млн грн

Все про економіку та фінанси

Київська міська прокуратура повідомляє, що за процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру колишньому голові правління ПАТ «Діамантбанк», за фактом розтрати чужого майна в особливо великих розмірах, в інтересах третіх осіб (ч. 5 ст. 191 КК України).

Згідно з матеріалами слідства, перебуваючи на посаді голови правління ПАТ «Діамантбанк», підозрюваний сприяв у прийнятті рішення та видачі кредитних коштів суб’єктам господарювання під заставу майнових прав, які як виявилось у подальшому були фіктивними і не здатні були покрити розмір кредиту.

Як зазначається, після припинення сплати по кредитному договору, банк звернувся до суду про стягнення з позичальників кредитних коштів, а також інших платежів та штрафних санкцій. Однак, отримавши позитивне рішення суду, банк відмовився від виконання судового рішення та за сприяння голови правління банку прийняв рішення про безнадійність вказаного кредиту.

Прокуратура зауважує, що внаслідок прийняття такого рішення, власники підприємств - боржників уникнули обов’язку повернути банку отриманий кредит та сплатити штрафні санкції за невиплату кредитних платежів у встановлений договором строк на загальну суму понад 20 млн гривень.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Досудове розслідування триває.

Довідково: у червні 2017 року розпочато процес ліквідації ПАТ «Діамантбанк» та введено тимчасову адміністрацію, яку покладено на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.