Прокуратура: арештовано активи білоруської нафтосервісної компанії на 4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

Київська міська прокуратура інформує, що суд за клопотанням Подільської окружної прокуратури Києва заарештував корпоративні права підприємства-резидента Білорусі у вигляді статутного капіталу майже 1 млрд грн, а також нерухоме та рухоме майно орієнтованою вартістю 3 млрд грн, пише Енергореформа.

Джерело у правоохоронних органах уточнило агентству "Інтерфакс-Україна", що йдеться про нафтосервісну компанію ТОВ "Сервіс-Ойл".

"За даними слідства, на території України функціонує білоруське підприємство, яке надає послуги у сфері видобутку нафти та природного газу. У своїй діяльності воно використовує обладнання Республіканського унітарного підприємства "Білоруснафта". У рамках слідства правоохоронці досліджують діяльність цього підприємства в частині можливого сприяння РФ під час підготовки та проведення агресивної війни проти України", – зазначається у повідомленні у Телеграм-каналі.

Кримінальне провадження ведеться за ч. 2 ст. 110-2, ч. 2 ст. 364-1 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території чи державного кордону України та зловживання повноваженнями юридичною особою) Кримінального кодексу України.

На цей час вживаються заходи щодо передачі заарештованого майна підприємства в управління АРМА.

У 2018-19 рр. виручка підприємства становила майже 1 млрд грн, у 2020 – 675 млн грн, за три квартали 2021 – 530 млн грн.