"5-7-9%": обсяг кредитів, виданих із 21 лютого, - 3,95 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, за період з 21 лютого по 11 квітня 2022 року в межах держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%" видано 1391 кредит на суму 3,95 млрд грн.

Всього від старту програми представники мікро-, малого та середнього підприємництва (ММСП) отримали від уповноважених банків 36 213 кредитів на загальну суму 93,6 млрд грн.

Як зауважує Мінфін, у березні ц.р. для підтримки сільськогосподарських товаровиробників з метою забезпечення посівної кампанії, а також для підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану уряд вніс низку змін до держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%». Змінами передбачено суттєві спрощення для кредитування, зокрема, можливість отримання пільгових кредитів під 0% річних з гарантією від уряду на рівні 80%.

Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Кабмін в особі Міністерства фінансів, що координує усі аспекти діяльності Фонду.

Нагадаємо, що для суб’єктів ММСП також діє програма доступного фінансового лізингу.

З умовами участі та переліком уповноважених банків можна ознайомитись за посиланням