Держпрограма "5-7-9%": обсяг кредитів - 59,5 млрд грн, у т.ч. за минулий тиждень - 608 млн грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, від старту держпрограми "Доступні кредити 5-7-9%"у повноважені банки видали 22 549 кредитів на суму 59,5 млрд грн, у т.ч.

- 20,9 млрд грн - як рефінансування попередньо отриманих кредитів;

- 7,1 млрд грн - на інвестиційні цілі;

- 31,5 млрд грн - як антикризові кредити.

За минулий тиждень уповноважені банки видали 220 кредитів на загальну суму 607,8 млн грн.

Станом на 30.08.2021 Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 37-ма банками.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявляв про бажання Мінфіну переформатувати програму "5-7-9%", що "щоб більшість кредитів ішли на інвестиції в основний капітал" (цитата).

"Так, в період кризи програма підтримала бізнес, допомогла отримати оборотні кошти й рефінансувати існуючі кредити. В цьому вона виконала свою функцію. Але в майбутньому важливо встановити фокус на інвестиційні цілі. Це ще питання дискусій. Є учасники фінансового лізингу, які б теж хотіли брати участь у цій програмі.

Обговорюється змога взагалі цю програму "витягувати" - вона дорога для бюджету. І на цей рік [гроші] є, і на наступний рік в бюджет закладається ця програма. Але для того, щоб ця програма була не просто операційною, а розвивала інвестиційні можливості, ми в майбутньому розглядаємо можливість її переформатувати", - зазначав глава Мінфіну в інтерв`ю агентству "Інтерфакс-Україна".