Схвалено оборонний бюджет США: є $300 млн для ЗСУ, але без санкцій проти Nord Stream 2

Все про економіку та фінанси

Палата представників США підтримала проєкт оборонного бюджету на 2022 фінансовий рік, інформує CNN, констатує zn.ua.

Загальна сума у законі сягає майже 770 млрд доларів. Тепер документ буде передано до Сенату.

За закон проголосували 363 конгресмени, проти виступили – 70. Єдиною з конгресменів, хто утримався від голосування, виявилася спікерка нижньої палати Конгресу Ненсі Пелосі.

Раніше Liga.net пиcала, що в компромісній версії оборонного бюджету США на 2022 фінансовий рік, яку схвалили комітети Палати представників та Сенату США по збройним силам, не передбачено санкцій проти Північного потоку-2 та оточення президента РФ Володимира Путіна, але прописано збільшення допомоги Україні у сфері безпеки до 300 млн дол (підуть на підтримку  Збройних Сил України). Спочатку планувалося виділити 250 млн дол.

4 млрд дол планують виділити на Європейську ініціативу стримування (EDI), метою якої є стримування агресії РФ. Фінансування цієї програми також збільшено на 569,8 млн доларів порівняно з початковим запитом у розмірі 3,43 мільярда доларів.

У вересні комітет Палати представників схвалив дві поправки щодо Північного потоку-2. У першій йшлося, що президент США зобов`язаний запровадити санкції проти всіх підприємств та осіб, причетних до планування та будівництва трубопроводу та його введення в експлуатацію. Друга зобов`язувала глав Пентагону та Держдепартаменту подати детальний звіт про те, які фінансові переваги отримає Росія в результаті запуску газопроводу та які ризики проєкт представляє для України, європейських партнерів та НАТО, повідомляє Голос Америки.

У компромісному тексті бюджету немає санкцій проти Північного потоку-2.

Водночас, заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд, виступаючи сьогодні на слуханнях у комітеті сенату США із закордонних справ, заявила, що Вашингтон очікує на зупинку Північного потоку-2 у разі, якщо Росія здійснить вторгнення в Україну.

Ще одна поправка стосувалася персональних санкцій проти 35 російських чиновників, бізнесменів та співробітників ЗМІ з оточення Путіна. У списку фігурували прем`єр-міністр РФ Михайло Мішустін, прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, олігархи Роман Абрамович та Олег Дерипаска, голова Газпрому Олексій Міллер та ін.

У компромісному тексті оборонного бюджету США на 2022 рік також немає згадки про ці санкції.

Тепер документ мають схвалити обидві палати американського парламенту, а потім направити його на підпис президентові Джо Байдену.

Наприкінці травня США вирішили не запроваджувати санкції проти оператора ПП-2 Nord Stream 2 AG заради відносин з Німеччиною. Згідно з домовленістю Байдена та канцлерки Німеччини Ангели Меркель, РФ не повинна використовувати енергетику як зброю проти сусідів. За це їй обіцяють санкції. При цьому президент України Володимир Зеленський дорікав главам США та Німеччини за відсутності конкретних кроків щодо протидії загрозам ПП-2. 10 вересня Газпром заявив про завершення будівництва Північного потоку-2. 23 вересня палата представників Конгресу США схвалила поправки до оборонного бюджету США, якими передбачається запровадження санкцій проти газопроводу.