Проект бюджету-2022: на фінансування судової системи передбачено 21 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерства фінансів, у проекті держбюджету-2022 передбачено збільшення фінансування системи судової влади. Так, близько 21 млрд гривень передбачається на фінансування судів, зокрема в наступному році збільшуються заробітні плати працівникам апаратів судів.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев під час Х Щорічного судового форуму 01 жовтня 2021 року. Участь у Х Щорічному судовому форумі також брали представники Ради Європи, судової системи України, Асоціації правників України, Антимонопольного комітету України, народні депутати України, адвокати та ін.

Під час виступу Роман Єрмоличев розповів про необхідність фінансування капітальних видатків, на що передбачено у державному бюджеті близько 1 млрд гривень, які буде спрямовано на закриття першочергових потреб і ремонт аварійних приміщень судів.

«Спрямовуючи ці кошти, звертаємо увагу на їх ефективне використання у системі судової влади. Це питання насамперед до головного розпорядника коштів, адже бачимо, що один суд отримує достатньо ресурсів, а інший ‒ значно менше фінансування. Тому Мінфін думає над тим, що має зробити головний розпорядник коштів, щоб не було таких перекосів, коли в одному суді середня заробітна плата працівників апарату від 30 тис. гривень, а в іншому не вистачає навіть на виплату мінімальної заробітної плати», ‒ зауважив Роман Єрмоличев.

Заступник міністра фінансів додав, що під час перевірки Держаудитслужба виявила порушень Державної судової адміністрації на близько 3 млрд гривень у частині використання бюджетних коштів: «Такий стан справ необхідно, звісно, виправляти. Адже суди представляють одну з гілок влади, а їхні рішення мають бути запорукою довіри громадян України».