Продаж арештованого майна на е-аукціонах: ВР передбачила опцію зниження початкової ціни

Все про економіку та фінанси

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №3360-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні".

Як зауважує прес-служба Верховної Ради, документом "створено передумови для посилення прозорості системи реалізації арештованого майна з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності, підвищення ефективності виконання судових рішень, вдосконалення нормативного регулювання, а також усунення суперечностей між чинними актами в частині реалізації активів в межах процедури виконавчого провадження".

Законом внесено зміни до ряду законодавчих актів у сфері реалізації арештованого майна в межах процедури виконавчого провадження, а саме:

- виключено процедуру реалізації за фіксованою ціною;

- визначено порядок проведення електронних аукціонів Кабінетом Міністрів за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері реалізації майна (майнових прав, інших активів).

- забезпечено можливість проведення електронних аукціонів у спосіб продажу майна з можливістю зниження початкової ціни;

- запроваджено процедури, які забезпечать прозору реалізацію активів;

- вдосконалено процедуру реалізації предмета іпотеки з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності.