Проблемні активи Укрсоцбанку: суд зняв арешт зі 122 млн грн компаній Клюєвих

Все про економіку та фінанси

06 квітня Київський апеляційний госпсуд скасував ухвалу Госпсуду Київської області від 23.09.2016, якою – в рамках справи за позовом Укрсоцбанку про стягнення 121,8 млн грн – було накладено арешт в межах суми позову на кошти відповідачів: ПАТ «Завод по обробці кольорових металів», ТОВ «Київський торговий дім «Завод по обробці кольорових металів», ТОВ «Торговий дом «Артемовский завод по обработке цветных металлов» (РФ, Московська область, м. Подольск).

Згідно з судовими матеріалами, свої позовні вимоги Укрсоцбанк обгрунтовує заборгованістю ПАТ «Завод по обробці кольорових металів» за кредитним договором №06.13-15/53 від 05.04.2013, поручителями по якому були два інші підприємства.

Обгрунтовуючи клопотання про накладання арешту на кошти відповідачів, Укрсоцбанк серед іншого вказував на те, що ПАТ «Завод по обробці кольорових металів» є учасником судових проваджень у спорах про стягнення з нього значних сум на користь інших кредиторів, зокрема, у справі за позовом Промінвестбанку на 161,6 млн грн.

Однак колегія Київського апеляційного госпсуду не погодилася з цим аргументом, зауваживши, що «сам лише факт порушення проти відповідача судових справ за позовами різних юридичних осіб не свідчить ані про те, що він перебуває у скрутному фінансовому становищі, тобто не має достатньо коштів для виконання своїх зобов`язань, ані про те, що вказані позовні вимоги будуть задоволені, ані про те, що відповідач 1, навіть у випадку задоволення всіх позовів, включаючи цей, не буде мати можливості виконати рішення судів» (цитата).

Крім того, суд зауважив, що крім поручительства, боргові зобов’язання ПАТ «Завод по обробці кольорових металів» забезпечені іпотекою та заставами. Йдеться про

- будівлю цеху по виробництву мідної катанки, що знаходиться за адресою: Донецька область, м. Артемівськ, 42, площею 6 946,1 кв.м. та земельна ділянка розміром 0,9446 гектарів, на якій розташовано вказане майно, вартістю 35,8 млн грн;
- рухоме майно вартістю 52,8 млн грн і 20 млн грн;
- майнові права за контрактом №12840 від 21.03.2013, укладеним між ПАТ «Завод по обробці кольорових металів» та компанією «Kiomenta Traiding LTD» (максимальний розмір вимоги заставодержателя 7,5 млн дол).

За даними НКЦПФР, на кінець 2016 року власником 38,1% акцій ПАТ «Завод по обробці кольорових металів» було ПрАТ «Укрпідшипник», кінцеві бенефіціари якого – брати Клюєві.

Про борги Клюєвих перед Укрексімбанком, Ощадбанком та збанкрутілим Актив-Банком читайте тут.

Про фінансовий стан Укрсоцбанку див. тут.