Приватизація "Мотор Січі": екс-главі ФДМУ пред`явили підозру, але суд закрив справу

Все про економіку та фінанси

Колишньому голові Фонду держамайна Володимиру Прядко пред`явили підозру в халатності через проведення приватизації "Мотор Січі" у 1993 році. Печерський районний суд Києва звільнив його від кримінальної відповідальності через строки давності, пише "РБК-Україна".

Прядко в 1991 році став першим в історії незалежної України головою Фонду держмайна. Він займав цю посаду до серпня 1994 року.

У червні 1993 року він дозволив приватизацію колишнього державного заводу "Моторобудівник" у Запоріжжі, який був перейменований у "Мотор Січ".

За версією слідства, яке почалося в поточному році, при приватизації заводу був допущений ряд незаконних дій.

Так, глава Фонду держмайна Прядко на місяць затягнув з термінами формування комісії з приватизації, а також незаконно призначив представником ФДМ в інвентаризаційній комісії гендиректора "Мотор Січі".

Крім того, слідство вважає, що сама інвентаризація була проведена з порушенням норм і регламентів і з заниженням вартості активів підприємства.

Попри порушення, Прядко затвердив пакт оцінки майнового комплексу із заниженими показниками, а потім затвердив план приватизації.

"Висновком від 16.03.2021 фахівців Державної аудиторської служби встановлено порушення передприватизаційного і приватизаційного процесу ДП "Мотор Січ" через мінімізацію вартості приватизації державного майна, заниження розміру статутного фонду більш ніж у 30 раз, чим державі завдано збитків (шкоди) в розмірі не менше, ніж на суму 18 372 587 857 гривень", - сказано в судовому рішенні.

Термін притягнення до відповідальності за цей злочин становить 5 років, і він закінчився.

У зв`язку з цим у кінці квітня Печерський суд розглянув клопотання про звільнення Володимира Прядка від кримінальної відповідальності. Сам обвинувачений своєї провини в злочині не визнав, але клопотання підтримав. Він мотивував це літнім віком (73 роки) і незадовільним станом здоров`я

В результаті суд екс-главу ФДМ звільнив від кримінальної відповідальності й закрив справу проти нього.

Нагадаємо, у березні 2021 року секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данилов повідомив, що "Мотор Січ" незабаром перейде у держвласність.

Пізніше президент Володимир Зеленський ввів у дію відповідне рішення РНБО.

Антимонопольний комітет України відхилив четверту заявку китайських інвесторів на концентрацію контрольного пакета акцій "Мотор Січі", подану в кінці 2020 року, у зв`язку з введенням в січні 2021 року санкцій проти них рішенням РНБО і указом президента.