Приватизація "Електронмашу" за 970 млн грн зірвалась

Все про економіку та фінанси

Аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу держпідприємства (ДП) "Електронмаш" визнаний таким, що не відбувся, оскільки його переможець – маловідоме ТОВ "Лортен Груп" – не підписав договір купівлі-продажу об`єкта у встановлений строк, пише "БізнесЦензор" з посиланням на дані системи "Prozorro.Продажі".

В акті про непідписання договору зазначається, що Регіональне відділення Фонду держмайна по місту Києву 7 грудня надало "Лортен Груп" проєкт договору купівлі-продажу об`єкта приватизації, який необхідно було підписати до 13 грудня, однак станом на 14 грудня відповіді від потенційного покупця активу не отримало.

Водночас у документі зазначається, що "Лортен Груп" 17 листопада підписало протокол про результати аукціону з продажу "Електронмашу", що відбувся 12 листопада. У протоколі переможець аукціону обіцяв підписати угоду купівлі-продажу об`єкта протягом 30 календарних днів.

Як повідомлялось, переможцем аукціону з приватизації держпідприємства "Електронмаш" у Києві стало маловідоме ТОВ "Лортен Груп", яке запропонувало заплатити за актив 970 млн грн, що в 14,5 разу більше за початкову ціну.

У держреєстрі власником і директором компанії-переможниці "Лортен Груп" зі статутним капіталом 100 гривень вказаний мешканець Нікополя Олег Піченевський а її основним видом діяльності – купівля та продаж власного нерухомого майна, хоча ще до 1 листопада компанія була оформлена на Ольгу Чубенко і Юрія Богомаза та займалася оптовою торгівлею.

Про будь-який інший стосунок Олега Пічневського до бізнесу невідомо.

Голова ФДМУ Дмитро Сенниченко припускав, що ТОВ "Лортен Груп" може бути спеціально створеним кінцевим покупцем підприємством (SPV), воно і як всі інші учасники внесло заставу в 6,67 млн грн, яка буде утримано до держбюджету у разі відмови від оплати.

Нагадаємо, ДП "Електронмаш" був одним з найпотужніших підприємств із виготовлення електронно-обчислювальних машин в СРСР, а на сьогодні є перспективним активом під забудову. Розташований об’єкт на земельній ділянці площею 13,76 га та налічує 107 тис. кв. м будівель та споруд.